להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

תכנית "יוצרים עתיד" לצעירים

יוצרים עתיד

תקופת התיכון היא תקופה משמעותית עבור צעירים וצעירות, שמתחילים לחשוב על השלב הבא של חייהם כאנשים בוגרים העומדים ברשות עצמם. בעוד חבריהם עושים את צעדיהם הראשונים בהתנסות בעולם העבודה, צעירים עם לקות ראייה או עיוורון יכולים לעיתים למצוא את עצמם ללא חווית ההתנסות בעצמאות, אף שרצו בכך.

צוות התעסוקה של מגדל אור, המיומן בליווי אנשים עם לקות ראיה או עיוורון בהשתלבות בשוק העבודה, וכן בליווי צעירים עם לקות ראיה או עיוורון בוגרי תיכון בהתנדבות לצה"ל, ילווה את אותם צעירים בהתנסות הראשונה שלהם בעולם העבודה.

מטרת התכנית

לאפשר לתלמידי תיכון עם לקויות ראייה או עיוורון לחוות כחבריהם, את הכניסה לעולם העבודה, ההתנסות בעצמאות כלכלית, והאפשרות לחשיבה על כיוון תעסוקתי עתידי.

שלב א – להתכונן לעבודה הראשונה (עד חצי שנה)

בשלב הראשון ירכשו הצעירים ידע וכלים יישומיים במסגרת מפגשים פרטניים או קבוצתיים ומפגשים חברתיים. הם יגדירו את החלום המקצועי, ילמדו אילו תכונות ונטיות ישמשו אותם בעבודה, יסיירו במקומות עבודה וילמדו על תחומי עיסוק חדשים, יחוו את תהליך קבלת ההחלטות, יתנסו בשימוש באפליקציות וטכנולוגיות שישרתו אותם בעבודה, ילמדו איך והיכן כדאי לחפש משרות ובהמשך יקבלו כלים ויתרגלו עמידה בפני קהל הדרושה לתהליכי מיון לשירות לאומי, התנדבות לצה"ל, למכינות ולכל מסגרת שירצו להשתלב בה.

שלב ב – העבודה הראשונה שלי (עד שנתיים)

בשלב זה של התכנית יבחרו הצעירים בין שני מסלולים:

·         מסלול היזמות.

·         מסלול העבודה בארגוןעבודת נוער 2-3 שעות  בשבוע אחה"צ.

הצעירים יוכלו להתנסות בפועל ביישום הכלים ובשימוש בידע שקיבלו עד כה, בליווי ובהדרכה של רכזות קידום תעסוקה. צוות התוכנית יסייע להם בתהליך הבחירה והקליטה בארגון המעסיק, וכן ימשיך וילווה אותם ואת המעסיקים לאורך כל תקופת העסקה.

במידה ויבחרו במסלול יזמות, יתנסו באבני הדרך של תחום היזמות משלב הרעיון, דרך התכנון, השיווק ועד לשלב המכירה.

התכנית מיועדת לבוגרי כיתות ט' – י"א עם לקות ראיה/עיוורון מכל רחבי הארץ.

נבחנות אפשרויות שונות למפגשים קבוצתיים במתכונת ארצית: מפגשים קבועים לאורך השנה, מפגשים עם לינה מספר פעמים בשנה בסופי שבוע או בחופשות בי"ס.

ליווי פרטני וקבוצתי המשלב מפגשים מקוונים ופרונטאליים

 

התכנית ממומנת על ידי מכרז של זרוע העבודה במשרד הרווחה ויש צורך בקבלת הועדה מהרווחה לצורך השירות.

 

לפרטים:

שני בן אריה

0777721324

shani@migdalor.org.il

 

 

 

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד