להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

טיפים למיועדים לשירות בטחון

אז החלטתם שאתם רוצים לשרת בצה"ל למרות המגבלה? כל הכבוד לכם!

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לתהליך ההתנדבות:

1.       להכין מראש את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למצבו הרפואי שלכם, (לא רק הראיה) ולהגיע איתם לצו הראשון.

2.       במידה ואתם זקוקים לעזרים טכנולוגיים והתאמות בתהליכי המיון ובשירות עצמו, חשוב לבקש מרופא העיניים לציין זאת במסמך.

3.       חשוב מאוד להגיע עם מסמך ממשרד החינוך\סיכום אבחון פסיכודידקטי המעיד על ההתאמות להן אתם זקוקים עבור המבחן הפסיכוטכני.

4.       את המסמכים הדרושים, מומלץ להעביר מבעוד מועד ללשכת הגיוס הרלוונטית או לרכזת התוכנית במגדל אור כך ייחסך זמן יקר ביום הצו הראשון ובכלל בתהליך קבלת הפטור.

5.       במידה ומדובר במלש"ב (מיועד לשירות בטחון) שאינו עצמאי בניידות ובעקבות זאת לא יוכל להתנייד לבד בלשכת הגיוס, יש לבקש ליווי ממדור מיטב וזאת על מנת שחייל מלשכת הגיוס ילווה את המלש"ב.

6.       וועדות רפואיו מתקיימות משתי סיבות : לקבלת פטור משירות חובה (למי שלא קבל פטור מראש), ולאישור התנדבות לצבא למרות המגבלה הרפואית למי שבקש להתנדב לאחר קבלת הפטור משירות חובה.

7.       סבלנות היא מילת מפתח בתהליך ההתנדבות, התהליך עשוי להיות ארוך וכדאי להתכונן לכך מראש ולא להרים ידיים, בסופו של דבר כל אחד יקבל שיבוץ לשירות משמעותי.

8.       מומלץ להתעניין ולקרוא באתר 'מתגייסים' על היחידות השונות, על התפקידים הקיימים עבור מתנדבים, על מנת להגיע מוכנים ככל הניתן לשלב בו אתם מתבקשים לדרג תפקידים.

9.       חשוב להגיע עם "ראש פתוח" לתהליכי המיון, יתכנו הצעות עבור תפקידים שלא חשבתם עליהם, שעשויים להיות משמעותיים לא פחות.

10.    אל תתביישו לשאול שאלות לאורך כל התהליך, כל מידע שתקבלו יעזור לכם להגשים את המטרה ולהגיע לתפקיד המתאים ביותר עבורכם.

 

צרו קשר אם אתם רוצים לקחת חלק בתכנית "מתנדבים לצה"ל" של מגדל אור, שכבר הצליחה לשלב עשרות צעירים בשלבים שונים במערכת הצה"לית. שני, מנהלת התכנית: 077-7721324,  shani@migdalor.org.il

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד