להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

זכויות ושירותים לאדם בגיל השלישי בגיל הזקנה

 

לרשות האדם בגיל השלישי אשר מתמודד עם לקות ראייה או עיוורון קיים מגוון רחב של זכויות ושירותים אשר תומכים בקידום עצמאותו ותיפקודו בסביבת חייו. מגוון ארגונים, גופי מדינה, מקורות מידע, הטבות ושירותים מהווים מנוף לתפקוד עצמאי ולחיזוק תחושת מסוגלות בקרב האדם. בנושא זה ועוד עסק webinar מספר 3 שלפניכם, מתוך סדרת ההדרכות המקוונות לשנת 2018, מטעם מרכז ההכשרות של מגדל אור. ההדרכה, אשר הונחתה ע"י עו"ס נועה ישראלי, עובדת סוציאלית של המכון לשיקום ראייה ירודה של מגדל אור בבאר-שבע, הציגה את מגוון הזכויות והשירותים והדרכים למימושם.

בין הנושאים המוצגים:

·         מחלות עיניים רווחות בגיל המבוגר והשפעתן על התפקוד.

·         קריטריונים לקבלת תעודת עיוור מטעם משרד הרווחה, תהליך הגשת הבקשה מול אנשי המקצוע בקהילה ועדכון אופן קבלת התעודה.

·         דמי ליווי מטעם משרד העבודה והרווחה ומשמעותם עבור האדם לאחר גיל עבודה.

·         קצבת נכות כללית מטעם ביטוח לאומי

·         מאגרי השאלה וסבסוד עזרים מסייעים

·         שירותים משמעותיים עבור האדם, כגון הדרכה שיקומית, שיקום ראייה ירודה, תמיכה בטכנולוגיה מסייעת ועוד אשר פועלים בפריסה ארצית ואינם תלויים בהחזקת תעודת עיוור

·         המרכזים לכלבי נחייה, מסגרות פנאי - מרשל"ים (מרכז רב שירותי לעיוור) אשר פועלים בפריסה ארצית, פעילויות ספורט ועוד

·         מאגרי מידע כגון אתר משרד הרווחה, ביטוח לאומי, כל זכות, ועוד

סדרת ההדרכות המקוונות (webinars), מיועדת עבור המעגל התומך (בני משפחה, אנשי מקצוע, נותני שירות) ועבור הציבור עם העיוורון או לקות הראייה, ההדרכות ניתנות ללא תשלום ומאפשרות חיבור להדרכה ממחשבו האישי של כל משתתף בביתו או במקום העבודה.

נושאי הדרכה ומועדי הדרכות עתידיות, יפורסמו באתר מגדל אור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד