להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

ממתקי נגישות למפתחי אתרים

מפתח או אדם בארגון שהוטלה עליו המשימה להנגיש אתר בפעם הראשונה יכול לחוש מבוכה. איפה מתחילים? כיצד ממירים את לשון התקן הכתובה לכדי רכיבים פעילים באתר? כיצד מעצבים אתר באופן נגיש? בהדרכה זאת ננסה לקרב אליכם את נושא הנגישות כך שיחוש נוח ומעורר תאבון. התקן איננו רק חובה על פי חוק, הוא מהווה גם הזמנה לעיצוב מסוג חדש, לפיתוח חכם ורזה, לתקשורת עם קהלים חדשים.

בחלק הראשון של ההדרכה נכיר מקרוב את התקן ואת הקריטריונים השונים להנגשת אתרים תוך התבוננות בדוגמאות של אתרים פעילים. נלמד גם על עקרון הפשטות וחשיבות התכנון מראש של האתר לכך שיהיה נגיש. בחלק השני של היום תקבלו כלים מעשיים כיצד להנגיש – שלל ממתקי פיתוח טעימים, ביניהם פשוטים – כגון כיצד להנגיש כותרות, טבלאות, טפסים, וחלקם מעודנים יותר, תגיות ARIA שזורות ב- JAVASCRIPT כגון תפריט אקורדיון או הוספת Aria-Live – תגיות המאפשרות חיווי מיידי על התעדכנות נתונים על המסך. 

 

לפרטים  נוספים:

גבי כהן, מנהל מוקד התמיכה הטכנולוגי:  gabic@migdalor.org.il , 077-7721360

 ד"ר איילת אברהם, ראש צוות ומומחית נגישות אינטרנט: ayeletab@migdalor.org.il

052-6600765

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד