להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מסלול מקיף להנגשת כל סוגי המסמכים

אחד מאתגרי ההנגשה הגדולים ביותר הוא כיצד להנגיש מסמכים, חלקם מורכבים עם טבלאות, תרשימים ומפות. החוק מחייב להנגיש את כל המרחב הדיגיטלי וכאשר מדובר בכמויות גדולות של מסמכים, הקושי גדל אף יותר. אנו נתקלים בעבודתנו בארגונים גדולים שעומדים אובדי עצות מול גודל המשימה. במקרה הקל, מדובר במסמכי WORD עם כמה טבלאות אותם ממירים ל-PDF שניתן לפתוח בכל מחשב. במקרים סבוכים יותר, כאשר מדובר על מסמכים עם רכיבים גרפיים מורכבים רב שכבתיים – ניצבים לקוחותינו חסרי אונים.

ההדרכה היומית תתן לכם כלים מעשיים להנגשת כל סוגי המסמכים. בין הרבה דברים אחרים, נלמד להגדיר תבניות בWORD-, להוסיף טקסט חלופי לתמונות, לתייג מסמכים ב-אקרובט פרו ולהגדיר את סדר הקריאה באינדיזיין כך שחוויית הניווט של המשתמש תהיה מעניינת ופשוטה. נכיר את עקרונות ההנגשה מתוך דוגמאות ממשיות. נדון בבעיות שאתם מתמודדים איתן ונבדוק ביחד פתרונות שתוכלו ליישם במהירות.

 

לפרטים  נוספים:

גבי כהן, מנהל מוקד התמיכה הטכנולוגי:  gabic@migdalor.org.il , 077-7721360

 ד"ר איילת אברהם, ראש צוות ומומחית נגישות אינטרנט: ayeletab@migdalor.org.il

052-6600765

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד