להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

שינשינים מספרים

 שחר מכבי מספרת:

 

 

היי 👋 אני שחר מכבי, ובשנה שעברה עשיתי שנת שירות בקריית חיים, דרך גרעין איתן.   

 

 
 
אני רוצה לספר לכם על החוויה שלי ממגדל אור ...
אמנם אני היחידה מהקומונה שלי שלא שובצתי להתנדב במגדל אור, לא מסיבה מיוחדת, פשוט ככה.. אבל זה לא מנע ממני להגיע לשם. בזמן הפנוי, לאחר התנדבות במסגרת אחרת בערב "קפ צתי " לביקור במגדל אור, ישבתי עם מקבלי השירות של הכיתות במועדון שלהם .
מיהם אותם מקבלי שירות ?
חבר'ה צעירים בדיוק כמוני בגילאי 18 עד 20 ומשהו, עם לקויות ראייה שונות, נראות ולא נראות לעין, יהודים, ערבים, דרוזים, בדואים ועוד, שגרים במעונות מגדל אור, ובבקרים לומדים שם בכיתות .
בהתחלה היה קצת מוזר, אולי מביך. לא הכרנו זה את זה, אבל מקבלי השירות קיבלו אותי בזרועות פתוחות. במשך הזמן הגעתי עוד ועוד, הכרנו, שיחקתי עם אחד מהם דמקה (נדהמתי מהמהלכים החכמים שלו), ישבתי עם הבנות שלימדו אותי ערבית והתלהבו כל כך כשהצלחתי לבטא טוב את המילים, יצרנו קשרים, שמעתי מהם סיפורים אישיים, הגעתי לפרידות ממקבלי השירות שסיימו את דרכם במגדל אור. הם כל כך שמחו כשבאתי! וזה חימם לי את הלב בכל פעם מחדש .
נחשפתי לכל כך הרבה שם! ללקויות ראייה שונות, לעזרים שמשתמשים בהם ביומיום כדי להתגבר על הלקות (משחקי קופסה מותאמים, קלפים, מחשבים, תוכנות הגדלה ועוד ועוד ועוד) ולאנשים מדהימים ומגוונים, שחשפו אותי לתרבות שלהם, לשפה שלהם. מצאתי איתם שפה משותפת, רצון בחברה אחד של השניה. נפעמתי מכמה שהם רואים בלי לראות. כמה החושים האחרים, ללא חוש הראייה, מפותחים ומשרתים אותם כמו עיניים- אחת ממקבלות השירות שמזהה אדם שצועד במרחק די גדול ממנה, מקבל שירות אחר שמחקה מעולה (!!!) אנשים ורעשים שונים .
אני יכולה להמשיך לספר עוד ועוד חוויית מהמקום, מהאנשים וזה לא יספיק להעביר את התחושה שלי. זה לגמרי משהו שאתם צריכים לחוות בעצמכם, להיחשף לעולם חדש .
 
 
עמית חיון מספרת:
 
 
 
עדי מלכיאלוב מספרת:
 

 

  חן מונק מספרת:

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד