להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בפעם הראשונה?

 

 

מה זה בכלל שנת שירות?

 

שנת שירות היא שנת התנדבות בקהילה, המתבצעת על ידי צעירים לפני גיוסם לצה"ל. צעירים איכותיים נותנים שנה מעצמם ומתנדבים במסגרות שונות בכל רחבי הארץ.

 

 

אז מה זה שנת שירות במגדל אור?

 

זוהי תכנית איכותית וייחודית המאפשרת להעביר שנה משמעותית במפגש והכרה לעומק של עולם האנשים עם עיוורון או לקות ראייה. שנת שירות במגדל אור עוזרת לך להיחשף למגזרים נוספים, לתרבויות אחרות ובעיקר לזכות לראות את העולם מזוויות נוספות ורחבות יותר. שנת שירות במגדל אור – משמעותה למידה של קבלת האחר.

 

כש"ש במגדל אור הנך מלווה את הצוות המקצועי ועוזר לקדם את מקבלי השרות (כך אנו קוראים לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה, אשר מקבלים טיפול ושירות במגדל אור). בשעות הבוקר הש"ש נמצאים בכיתות ההכשרה (לימוד) של אימון לתעסוקה – עוזרים בחניכה אישית בלימודים, במחשבים וטכנולוגיה, עוזרים בתרגול הדרכה שיקומית – סדנאות אפייה, תרגול פעולות יום יומיות או לחילופין במפעל המוגן – כמדריכים תעסוקתיים וחברתיים. יש לכם את הזכות ללוות את אותם אנשים להיות חלק מהתהליך שהם עוברים  וליהנות מההתקדמות שלהם ומהשגת המטרות שלהם.

בשעות אחה"צ  הש"ש אחראיים על הפן החברתי, עם מקבלי השרות אשר נשארים במעונות ובדירות במגדל אור – במשחקים, חדר כושר, אופניים , בטיולים, חגים , וכד .

העבודה עם מקבלי השירות  מאפשרת להיחשף לאנשים שמצליחים להתמודד עם הקשיים ולהתגבר עליהם ומשיגים את המטרות שהציבו לעצמם. זו שנה משמעותית אשר מאפשרת ללמוד ולרכוש כלים לחיים, ולשים בפרופורציות הנכונות של מהו קושי והתמודדות בחיים והצבת אתגרים.

 

חיי הקומונה

הש"שינים במגדל אור – שייכים לגרעין איתן – של "מעשה ". שנת שירות במסלול נח"ל קהילתי, הקרוי על שמו של רב אלוף (מיל') רפאל איתן ז"ל, מיועד לצעירים חדורי מוטיבציה ומחויבות פנימית לעשייה חברתית
והתפתחות אישית. מקבלים כלים לפיתוח מנהיגות בדרך של עשייה חברתית. לוקחים אחריות לא רק על עצמכם אלא גם על האחר והחברה.

מנהלים חיים משותפים עצמאיים בדירה מאובזרת בקריית חיים (חיפה ) של כל חברי הקומונה, ניהול משק בית ותקציב, והשתלבות בחיי השכונה.

http://maase.org.il/he/%D7%92%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9F/

 
 
 
 
 
 
 

האם אני מתאימ/ה לשנת שירות?

אם אתם כאלו שמעורבות חברתית מדברת אליהם, אם אתם אוהבים ליזום, רוצים לשנות ולהשפיע, אוהבים אנשים, רוצים להרגיש משמעותיים ורוצים לתרום למען החברה - שנת שירות היא בדיוק בשבילכם!

 

 

איך מתקבלים לשנת שירות במגדל אור? לחצו כאן. 

 

 

 
 
 
 
 

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד