להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

תכניות יחודיות לצעירים

 

דירות-מכינה לחיים עצמאיים עבור צעירים עם לקות ראיה או עיוורון 

 

 

שירות חדש במימון השירות לעיוור במשרד הרווחה, שמטרתו הפעלת שירות מכינה לחיים, לצעירים המעוניינים במכינה של שנה לפני מעבר למגורים עצמאיים. הדירה מיועדת למגזר החילוני ותפעל בכל שעות היממה ובכל ימות השנה, ובמסגרתה יופעלו תכניות שיקום אישיות, שיכשירו במשך שנה את הצעירים לחיים עצמאיים בקהילה.

הפעלת מסגרת של דירות מכינה לחיים עצמאיים מהווה המשך הרצף השיקומי הקיים במגדל אור, שמטרתו לסייע לאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון לשפר את התפקוד העצמאי שלהם ולהשתלב בשוק העבודה.

 

למי מתאימה התכנית?  

על פי הגדרות המכרז התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בגילאי 18-25 עם לקות ראיה או עיוורון. הצעירים פעילים במשך היום במסגרות שונות כמו שירות לאומי/ צבא/ לימודים/ עבודה בשוק הפתוח. התכנית היא ארצית, ולכן צעירים מכל רחבי הארץ יכולים לקחת חלק בתכנית. 

 

מה כוללת התכנית?

·        הערכת צרכים, יכולות ומיומנויות ביצוע.

·        שילוב הצעירים בתכניות בשעות הבוקר כמו לימודים, עבודה, שירות לאומי/אזרחי או התנדבות לצה"ל.

·    טיפול פרטני וקבוצתי בתחומים כמו עיבוד המגבלה, זוגיות ומיניות, מיומנויות חברתיות, קשר עם המשפחה.

·     הדרכה לרכישת מיומנויות לתפקוד עצמאי – התמצאות וניידות בבית או בסביבה, טיפול עצמי, תחזוקת בית, תקשורת, מחשבים, הכנה לשעת חירום.

·        צריכת פנאי – ספורט, ים, באולינג, סרטים, טיולים.

 

התנאים בדירה

כל הדירות ממוקמות בסמוך לתחבורה ציבורית ורכבת, מרכזים קהילתיים ומרכזי קניות ובילוי. בדירות חמישה חדרי שינה המיועדים למקסימום 6 אנשים, 2 חדרי שירותים, 2 מקלחות, מזגן בכל חדר ובחלל המשותף, וריהוט כולל חדש ומזמין. בחלל המשותף של הדירה ישנו מחשב מונגש עם כל העזרים הטכנולוגיים, משחקים מונגשים, טלוויזיה גדולה המתאימה לאנשים עם לקות ראייה, מטבח מאובזר ובו עזרים להנגשת התנהלות עצמאית.

התכנית מלווה על ידי צוות המקצועי של מגדל אור: עובד סוציאלי, מדריך חברתי, מורה שיקומית, אופטומטריסט מומחה לראייה ירודה, מומחה טכנולוגיה מסייעת, מורים להשלמת השכלה, מרכזי קידום תעסוקה, ופסיכולוג תעסוקתי. הצוות מלווה את הצעירים בשעות אחה"צ והערב, בשלבים הראשונים ישנו ליווי גם בשעות הבוקר. בסופי שבוע הדירה אינה מלווה ע"י הצוות אך היא עומדת לרשות הצעירים. 

 

אילו דירות קיימות?

דירה בקריית חיים, המיועדת לצעירים וצעירות מהמגזר היהודי.

דירה בעכו, המיועדת לצעירות בלבד מהמגזר הערבי.

דירה ברמת גן המיועדת לצעירים וצעירות מהמגזר היהודי.

בקרוב - דירה המיועדת לצעירים בלבד מהמגזר הערבי (הפעילות תחל במהלך אוקטובר 2018).

 

עוד פרטים?

 077-7721346, 077-7721313, או apartmentsy@migdalor.org.il

 

 

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד