להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

תכנית המנטורים

התוכנית בשיתוף עם השירות לעיוור במשרד הרווחה.

מציאת עבודה הינה משימה מורכבת עבור רוב האנשים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באדם עם לקות ראייה או עיוורון, אשר לרוב מתקשה להשתלב בשוק העבודה גם בתחום המקצועי אליו הוכשר.

ידוע לנו כי רבים מהמועסקים נאלצים להתפשר על תחום עיסוקם ולעבוד במשרות שאינן הולמות את כישוריהם והכשרתם המקצועית. מצדם של המעסיקים בולט חוסר מודעות ליכולות של אנשים עם לקות ראיה או עיוורון, וכתוצאה מכך נדיר למצוא תוכנות מותאמות במקום העבודה הנגישות למצב הראייה של האדם. אנשים עם לקות ראייה או עיוורון נחשפים פחות לעולם העבודה במהלך חייהם, ולכן אינם מודעים מספיק לדרישות המקצועיות של שוק העבודה בכלל ושל משרות מקצועיות ספציפיות בפרט. בנוסף, לחלק גדול מהאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון מעגלי תמיכה חברתיים ומקצועיים רופפים, המהווים כלי חשוב במציאת עבודה.

אנשים רבים בוחרים במהלך דרכם המקצועית מנטור מהרשת החברתית שלהם, המהווה בעבורם מודל לחיקוי ומקור לשיתוף בניסיון וידע. ארגונים עסקיים השכילו להבין את חשיבות המנטור והם מצוותים לעובדים צעירים בתחילת דרכם מנהל או מומחה בכיר, שמטרתו לסייע בהשתלבות מקצועית וחברתית אפקטיבית בארגון. תכניות מנטורינג מוצלחות יכולות להעצים את קהל היעד ובמקביל לנפץ סטריאוטיפים ודעות קדומות בקרב מעסיקים פוטנציאליים.

במגדל אור הושק פיילוט של תוכנית מנטורינג ייעודית במהלך שנת 2016, שזכתה להצלחה רבה, ובימים אלו אנו מתחילים בגיוס מועמדים למחזור השני של התכנית, המהווה כלי נוסף לשילוב תעסוקתי מיטבי של אקדמאים עם עיוורון או לקות ראייה בגילאי העבודה, אשר נמצאו מתאימים לקבל מנטור.

מטרות התכנית הן:

·        לסייע ולתמוך בתהליך השתלבות תעסוקתית של מקבלי השירות, התואמת את השכלתם וכישוריהם בתחום המקצועי המשותף להם ולמנטורים,

·        להפחית סטריאוטיפים ולחשוף את היכולות של אנשים עם לקות ראיה או עיוורון, ואת הקשיים איתם הם מתמודדים

·        להרחיב את מעגל השותפים והמעסיקים של מגדל אור

בתחילת התהליך נערכות "הצמדות" – התאמת מנטור ומנטי, בהתאם לתחום המקצועי של שניהם ועל פי מקום מגוריהם. הצמדים נפגשים אחת לשבועיים ולמשך שנה שלמה, בתהליך מובנה המלווה ע"י case manager  ממגדל אור. אחת לשלושה חודשים מתקיים מפגש משותף יחד עם מנהלת התיק לבחינת היעדים שהושגו ונקבעים יעדי המשך. בנוסף, עוברים הצמדים 3 הכשרות קבוצתיות לאורך השנה, בצורת סדנאות חווייתיות. במפגשים אלו נחשפים המנטורים לעולמם של אנשים עם לקויות הראייה ולומדים, בין היתר, כיצד להעניק להם סיוע מקדם לעצמאות.  המנטרוים מסייעים בהיכרות עם מגוון המשרות הקיימות בכל תחום, הגדרת משרות מתאימות ליכולותיו של המנטי, חיזוק תחושת המסוגלות בתחום המקצועי, תרגול מיומנויות מתקדמות במקצוע הנבחר והשתלבות בעבודה.

אוכלוסיית היעד:

אקדמאים עם עיוורון או לקות ראייה בגילאי העבודה מכל רחבי הארץ, אשר רכשו מקצוע ומעוניינים לעבוד בו. הקריטריונים הנדרשים הם תואר אקדמאי או הכשרה מקצועית ספציפית, ובעיקר מוטיבציה להשתלב בשוק העבודה, יכולת יצירת קשר בינאישי ויכולות ורבליות.

קבוצת המנטורים מורכבת מאנשים ממגוון תחומים ותפקידים בכירים במשק, ותחומי המנטורינג מגוונים מאד וכוללים בין היתר: עבודה סוציאלית, ראיית חשבון, אדריכלות, משחק, ניהול, מחשבים ועוד. 

המנטורים סייעו רבות למנטים בבניית רשת קשרים מקצועית, אך בעיקר תרמו למנטים בהכרות עם דרישות המקצוע אל מול יכולותיהם. הפגישות סייעו לבניית ביטחונם העצמי של המנטים באשר ליכולותיהם המקצועיות, כיוונו אותם לבחירת משרות מתאימות עבורם וסייעו בהשתלבות המוצלחת בעבודה.

מתוך 17 מנטים שלקחו חלק בתכנית הראשונה – 6 החלו לעבוד, 7 מצויים כעת בשלב חיפוש עבודה או נמצאים בעיצומו של תהליך מיון למשרה, 1 השתלב בלימודי המשך מתאימים, ו-3 פרשו מהתהליך.

 

לבחינת התאמתכם לתכנית כמנטורים או מנטים אנא צרו קשר עם שני, מנהלת התכנית:  077-7721338,   shani@migdalor.org.il

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד