להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מרכז הכשרות למעגלים תומכים

מרכז ההכשרות למעגלים תומכים של מגדל אור הינו גוף ייחודי, אשר מטרתו היא חיזוק תהליכי תפקוד עצמאי והשתלבות בקרב האוכלוסייה המתמודדת עם עיוורון או לקויות ראייה.

אנו מאמינים באדם, ביכולותיו ובכוחותיו, כמנוף לתפקודו והשתלבותו במעגלי חייו השונים. אך יותר מכך - אנו מאמינים בכוחה של הסביבה ובקשרי הגומלין אותם היא מקיימת עם האדם, כחלק מחיזוק תהליכי תפקוד ושיקום.

באמצעות תהליכי הפצת ידע מקצועי לחברה, לקהילה ולמעגלים המעורבים בחייו של האדם המתמודד עם עיוורון או לקות ראייה, מחוזק כוחו ותחושת המסוגלות של האדם, ומתחזק גם כוחה של הסביבה.  

ידע ייחודי ובעל ערך זה נצבר ופותח ע"י אנשי המקצוע של מגדל אור במהלך עשייה מרובת שנים וניסיון. צוות המנחים מורכב ממגוון אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ממגוון דיסציפלינות, בעלי ניסיון רב בתהליכי שיקום, ליווי והדרכה, כמו: אופטומטריסטים, עובדים סוציאליים, מורים להדרכה שיקומית ומנחים מקצועיים, ביניהם גם מנחים עם עיוורון ולקויות ראייה.

 

מרכז הכשרות

 

 

פעילות מרכז ההכשרות

 

במרכז ההכשרות פותח מגוון רחב של תהליכי הכשרה ייחודים עבור גורמים אשר פועלים בחברה, בקהילה או בסביבתו של האדם עם העיוורון או לקות הראייה: בני משפחה, עובדי סמך מקצועיים אשר פועלים מול גיל רך, ילדים ונוער, צוותי ניהול וליווי של מסגרות בקהילה, מעסיקים במגזר העסקי, ארגונים נותני שירות ועוד. מרכז ההכשרות מספק מגוון רחב של הרצאות, ימי עיון ותוכניות מלוות ארוכות טווח, אשר מותאמות כל העת לסביבה ולשינויים המתרחשים בה ולצרכיו של כל ארגון או גוף. נושאי ההכשרה מגוונים ועוסקים, בין היתר, בתחומים כמו הכרות עם מאפייני אוכלוסיית האנשים עם העיוורון או לקות ראייה, התמצאות וניידות, חיזוק תפקוד עצמאי, אוריינות מחשבים, טכנולוגיה מסייעת ועוד.

 

 

לקבלת פרטים נוספים על סוגי ההכשרות ניתן ליצור קשר בטלפון: 077-7721333

 

ועם ערן גל, מנהל מרכז ההכשרות:

 

052-3581378

 

eranga@migdalor.org.il

 

 

הכשרות לארגונים
הכשרות לצוותים מקצועיים
הכשרות למשפחות

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד