להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

ליאת רוזמן

ליאת רוזמן (הגדל)
שמי ליאת רוזמן, אני בת 18 מחדרה ואני עושה שנת שירות במגדל-אור בסניף קריית חיים.
החלטתי לדחות את הגיוס שלי לצבא בשנה ובמהלך השנה הזאת להתנדב במסגרות שונות כאשר מגדלאור היא אחת מהן, ובעצם לנסות להשפיע, לתרום ולהיתרם בעצמי. השנה רציתי לאתגר את עצמי ולהתנדב עם אנשים בעלי מוגבלות, התנדבות שהיא לא מובנת מאליה. כששמעתי על הקומונה במגדל-אור הבנתי שזה המקום בו אני רוצה להיות.
אני מתנדבת במפעל המוגן ובו אני מדריכה צעירה מבחינה תעסוקתית וחברתית. בחלק מהזמן אני נמצאת במחלקה עם אחת המדריכות ועוזרת לה גם ברמת העבודה וגם ברמה האישית עם מקבלי השירות עצמם, בין אם זה כתיבת מכתבים או עזרה בנושאים אישיים. בנוסף, אני מעבירה שיעורי עברית ומחשבים, משתתפת בחוג ריקוד, מפעילה מכון כושר ועוד. אני ושאר השינשיניות במגדל-אור גם עושות פרוייקטים רבים בחגים ואירועים שונים, ויוצרות קשרים אישיים וחזקים עם מקבלי השירות.
אני נהנית להגיע לשם כל בוקר, כיף לדעת שיש אנשים שמחכים לי ושאני יכולה להעלות להם חיוך על הפנים. לא תיארתי לעצמי שאנשים שכל כך שונים ממני יכולים להיכנס לי ללב בצורה כל כך חזקה. למדתי לא לשפוט לפני שאני מכירה את האדם, ואני שואבת השראה ממקבלי השירות כל פעם מחדש.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד