להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

נדיה אפרתי

נדיה אפרתי (הגדל)

שמי נדיה אפרתי, מורה לשעבר ללשון, הבעה וספרות, מחנכת ורכזת מקצוע בחטיבה עליונה "אורט ק. מוצקין".
במשך כ-34 שנות עבודתי הגשתי את תלמידיי לבחינות הבגרות, וכאשר פרשתי בחרתי, בין שאר עיסוקיי, להמשיך ולתרום מכישוריי בהוראה, אלא שהפעם בחרתי לעזור לסוג אחר של תלמידים, לתלמידים לקויי ראייה.                                                                                                            לפני כשנה , באפריל 2015, הגעתי למגדל אור, ומאז אני מלמדת בהתנדבות במסגרת השלמת השכלה.        
במהלך עבודתי זו גיליתי שזו הוראה מאתגרת לאו דווקא במובן האינטלקטואלי, כי אם במובן האנושי. האנשים איתם אני עובדת הם אנשים שמוכנים להיאבק על מנת לקדם עצמם בחיים. אלו אנשים שגם אם נסגרה בפניהם דלת אחת, אין הם מוותרים, ומנסים לפתוח דלת אחרת. לצדם עומד צוות מקצועי, תומך ומקסים, אשר עוזר להם ללא לאות. הבנתי גם שלתרום זה גם להיתרם. ומעל לכל, נוכחתי בנכונות דברי הזמר המפורסם, סטיבי וונדר, שאמר ש"בגלל שאדם איבד את מאור עיניו, אין פירוש הדבר שאיבד גם את ראייתו"..... ואכן ישנן דרכים רבות ושונות לראות את העולם.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד