להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

אורן כהן

אורן כהן (הגדל)

שמי אורן כהן, בן 51 אב לארבעה ילדים ונשוי, גר בקיבוץ חצרים ועובד בחברת נטפים.

 

אני מטייל בקבוצת מטיילי מגדל אור שהוקמה לפני מספר חודשים. בקבוצה מטיילים אנשים עם עיוורון, לקויי ראייה ואנשים רואים.  

מטרת הקבוצה היא טיולים מהנים לכולנו בטבע כשבסופו של דבר נוכל להשלים ביחד צעידה על כל שביל ישראל.

 

בנוסף לקבוצת מטיילי מגדל אור אני מתנדב מזה שש שנים גם באתגרים, ורץ יחד עם עיוורים, לקוי ראיה ועם אנשים נוספים שאינם יכולים לרוץ לבד. בשתי פעילויות אלה אני עושה שני דברים שהם גם שניים מהתחביבים האהובים עלי: ריצה וטיולים.

 

לקבוצת הטיולים הצטרפתי כששמעתי שמגדל אור רוצה להקים קבוצה משולבת לצורך צעידה בשביל ישראל. שביל ישראל הוא חלום שלי. מזה זמן רב אני מתכנן ומנסה לעשות אותו בכל מיני מסגרות. 

את שביל ישראל אפשר לעשות בכל מיני אופנים, לבד ברצף או בקטעים, עם קבוצה ברצף או קטעים, עם משפחה, חברים וגם עם אנשים שאתה לא מכיר.

 

אני הולך להגשים את החלום שלי עם קבוצת מטיילי מגדל אור. מהטיולים שעשינו עד היום אנחנו מרגישים שיש לנו קבוצה מיוחדת עם אנשים מיוחדים.

היום אני יכול לומר בלב שלם שלא יכולתי בחלומות הכי ורודים שלי לחלום אפילו על כזו מסגרת שאיתה אפשר להגשים את החלום שלי - שביל ישראל.

 

(בתמונה אורן עם נילי הפוטה המטיילת בקבוצה).

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד