להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

בת אל תורכיה

בת אל תורכיה

אני מתנדבת במגדל-אור במפעל המוגן-מקדם כמדריכה חברתית צעירה, מסייעת בלימוד עברית ומתרגלת מיומנויות בתחום המחשבים. תחום המחשבים בעולם השתכלל והתרחב והפך חלק מרכזי בחייו של כל אדם., ואני מסייעת למקבלי השירות להיות מחוברים לטכנולוגיה ולבצע את הדברים הבסיסים שאנו עושים ובין היתר להיות בין שווים- מחוברים לפייסבוק, לערוך קניות באינטרנט ועוד.

ההתנדבות במגדל אור הפכה להיות חלק מרכזי בחיי.

כל בוקר אני קמה בחיוך למפעל. ומחכה כבר לפגוש ולדבר עם אנשיו. ההתנדבות הינה הדדית והכניסה לחיי המון אופטימיות וראייה פרופורציונלית לחיים. אני פוגשת באנשים מיוחדים ושונים, בסיפורים מרגשים ונוגעים ובעיקר באנשים חזקים שנלחמים יום יום על חייהם ונשארים אופטימיים ועם חיוך ענק על הפנים.

ביחד איתם למדתי להיפתח , להיות אכפתית לסביבה ולשים לב לפרטים הקטנים וכן להיות שמחה ומאושרת רק מסתם מילה "תודה" שאני יודעת כי מגיעה מהלב ומהמקום הכי אמיתי ונקי. בשנה זאת כמה שהייתי שם בשבילם הם תמיד היו שם בשבילי, תמיד חיבקו חיבוק עצום ואמיתי כשלרגע היה קשה תמיד תמכו והיו לי למשפחה שניה. 

והמשפט "את הדברים האמיתיים לא רואים בעיניים אלא מרגישים בלב" זה המשפט המתאים כדי לתאר את האנשים שפגשתי, לא צריך את חוש הראייה או את כל האיברים במקום בשביל להיות אדם בעל רגשות המסוגל לתרום לסביבתו! 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד