להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

אימרי דיקמן

אימרי דיקמן

שמי  אמרי דיקמן בן 19 מבית חשמונאי, ובחרתי לעשות את שנת השירות שלי במגדל אור. אני מתנדב במפעל המקדם במגדל-אור, שם אני מוביל מחלקה בה עובדים מקבלי שירות. אני אחראי לחלק את העבודה בין המשתקמים, לבצע בקרת איכות ועל כל התהליך עד שליחתה לספק. אני גם שותף לתכנית השיקום שנבנית ע"י העובדת הסוציאלית.

בהתחלה מאוד חששתי מהמפגש הראשוני עם אדם עם עיוורון אבל בזכות ההכשרה שעברתי והליווי המצוין שקיבלתי מהצוות הצלחתי לעבור חוויה מדהימה ששינתה את צורת החשיבה שלי.  
הכרתי אנשים מדהימים בעלי עיוורון ולקות ראייה, למדתי וראיתי כיצד הם מתפקדים באופן עצמאי למרות המגבלה שלהם. הפסקתי לתייג אנשים. רכשתי מיומנויות חברתיות חדשות, כמו הקשבה לצרכים של האחר מולי, למדתי לא לוותר לאחר כמו גם לעצמי.
אני מאוד אוהב  להתנדב במגדל-אור . זה מקום חם ואוהב- צוות שתמך בי ועזר לי בכל דבר שהייתי צריך!
התוכניות שלי בעתיד הושפעו מאוד מההתנדבות, אני רוצה  להמשיך לעסוק במקצוע שמשלב עזרה לקהילה.
אני חושב שהתנדבות זה דבר מאוד חשוב ושהיא מעצימה מאוד מספקת מאוד ומלמדת אותך הרבה על עצמך והסביבה, אני חושב שמה שהופך את התנדבות לחוויה כל כך ייחודית היא שאתה מתנהג את  הערכים שאתה מאמין בהם  בהתנדבות וזה מה שהופך את זה לכל מיוחד עבורי.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד