להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

אברהם רון

אברהם רון (הגדל)

שמי אברהם רון, בוגר הטכניון בהנדסת חשמל, נשוי לנירית ואב ל- 3 ילדים.

בספטמבר 2013 פרשתי מעבודה פעילה לאחר 35 שנות עבודה בחברת הייטק אמריקאית, כתוצאה מהחלטה עסקית של החברה להעביר את הפעילות להודו ולסין. חודשים מספר לפני הפרישה התלבטתי קשות, האם להמשיך לעבוד בתחום עיסוקי או להתנדב, ובסופו של דבר החלטתי להתרכז בהתנדבות ולתרום חזרה לחברה.

איך וכיצד הגעתי למגדל אור ?! – ממספר סיבות: גם אני סובל ממחלת עיניים די נדירה שאינה פוגעת בראייה עצמה, אך גורמת לי לאלרגיות קשות. תרמה לכך גם היכרותי עם 'מגדל אור' בזמן שגרתי בקריית חיים המזרחית עד תחילת שנות התשעים, וכן התרשמותי הטובה מהארגון ומהאנשים.

לקראת סוף ספטמבר 2013 התחלתי את התנדבותי כמורה למחשבים לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה, תחילה בסניף בקריית חיים בהנחייתו של פארוק, ולאחר מכן העמקתי את מעורבותי והוספתי יום הוראה בסניף תל אביב בהנחייתו של ליאור.

מה נותנת לי ההתנדבות?!

ברור לי שההתנדבות בראש וראשונה ממלאת את זמנו הפנוי של המתנדב המעוניין בכך, אך זו כמובן סיבה שולית. ההתנדבות מסבה לי קורת רוח אדירה ומאפשרת לי לעזור לאנשים מבלי לצפות לתמורה כלשהי, בוודאי לא חומרית. כשהכרת תודה מתלמיד מגיעה, היא מציפה אותי באושר רב, שאדם כמוני מעולם לא חווה כמותה. היא גורמת לי לראות דברים בפרופורציה, לחוש אמפתיה לסבלו ולנכותו של הזולת ולעקוב אחרי מאמצי התלמידים ללמוד ולנסות להשתלב במעגל עבודה למרות מגבלתם.

איפה אני רואה עצמי בעוד מספר שנים?! כמובן ממשיך בעבודת ההתנדבות במגדל אור (כל זמן שירצו בכך) ולוקח חלק משמעותי במאמצים בחיפוש אחר טכנולוגיות עזר לאנשים עם לקויות ראייה או עיוורון ובהטמעתה.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד