להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

אילו משרות מתאימות לאנשים עם עיוורון?

אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה יכולים לעבוד במגוון תפקידים כגון:

 

שירות לקוחות טלפוני, ייצור, הדרכה, פסיכולוגיה, ניהול, עובדי מחסן, תמלול, פקידות, כוח עזר, בנקאות וכספרות, טכנאות קול, אריזה, הרכבות, הלחמות ועוד.

 

בישראל  קיים מגוון של חברות המעסיקות אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה , והן כוללות, בין היתר, רשויות מקומיות, בנקים, רשתות מזון, עמותת ענבלים, אברבנאל, נור תקשורת, מוסכים, רשתות מזון, עמותת יעדים לצפון,Cup & sub , לטס טוק, משתלות, בתי אבות, גנים, הספרייה לעיוורים, מכבי טבעי, מוקד לאומי קארד, מיזם "נושמים לרווחה", מפעלי מוטוריקה עדינה, מפעלים שבבעלותם רצפת ייצור נקייה ועוד ועוד.

 

לקבלת מידע נוסף ובחינת מידת ההתאמה אנא צרו קשר עם יחידת ההשמה שלנו כאן.

 

ראשית, חשוב להבחין בין אדם עם לקות ראייה לאדם עם עיוורון מוחלט. מגוון התפקידים אותם יכולים לבצע אנשים עם מגבלת ראייה הוא גדול ומגוון בזכות סיוע של טכנולוגיות מסייעות מסוגים שונים, כמו תוכנות מחשב ועזרים ייחודיים, כמו מכשיר הגדלה, מקריא צבעים וכד', המאפשרים ביצוע של מטלות. יש לאבחן תחילה מהן יכולות של האדם ומהם הכישורים שלו ואז לבצע התאמת עמדת עבודה. פעמים רבות אדם עם מגבלת ראייה עשוי להיות בעל יכולת אבחנה מדויקת ותשומת לב לפרטים ,שאותם אדם ללא מגבלת ראייה לוקח "כמובן מאליו". יש לבצע התאמות לתפקיד ולאפשר לעובד להכיר את סביבת העבודה בקצב שלו ולהתאימה לנוחות שלו, למשל בעזרת תאורה בעמדת העבודה, הבלטה של מילים, תוכנות מחשב לקריאה, מתן הפסקות מרובות יותר- לאפשר מנוחה לעיניים, הבנה כי קצב העבודה בהתחלה יהיה מעט אטי יותר ועוד. מורשי נגישות מורשים, אשר מבצעים התאמת עמדה ובעלי מקצוע המתמחים בניתוח עיסוק יכולים לסייע בנושא.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד