להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

שירותים

למגדל אור שתי מטרות שיקום מרכזיות:

1. שיפור התפקוד היומיומי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון במטרה לעודד ולאפשר להם לנהל אורח חיים עצמאי ככל שאפשר.

2. שילוב אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בשוק העבודה, בהתאם ליכולות והצרכים.

התפיסה ההוליסטית הייחודית של מגדל אור באה לידי ביטוי בתהליך טיפולי שבו האדם נמצא תמיד במרכז, תוך שימת דגש למכלול צרכיו, כאשר כל המשאבים ואנשי הצוות עומדים לרשותו. במטרה למצות את המיטב שבו עומד לרשות הלקוח מערך הטכנולוגיה המסייעת של מגדל אור, הכולל טכנולוגיה ממוחשבת ועזרים מתקדמים שהם חיוניים לשיפור התפקוד היומיומי; הציוד הטכנולוגי מפתח את העצמאות, מייעל ומקצר תהליכים, מקטין את התלות בזולת, משפר את הנגישות למידע ומייצר הזדמנויות רבות יותר, בכל תחומי החיים.

 

למידע על השירותים השונים ניתן ללחוץ על הכותרות:

 

 

התאמה ותרגול עזרים לשיפור תפקודי הראייה לאנשים עם לקויות ראייה מורכבות, שלא ניתן לפתור אותן באמצעות משקפיים ו/או עדשות מגע רגילים. שירותי המכון ניתנים על ידי אופטומטריסטים מומחים בראייה ירודה, מאמן עזרי ראייה ועובד סוציאלי.
הכשרת אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בכל הגילאים לתפקוד עצמאי ככל שניתן, בתחומים של התמצאות, ניידות וכישורי חיים. השירותים ניתנים בכל רחבי הארץ ומלמדים את המודרך ואת סביבתו טכניקות שיאפשרו לו לתפקד באופן עצמאי ולשפר את המסוגלות להיות אדם פרודוקטיבי ומתפקד.
אבחון תעסוקתי מקיף ובניית תכניות שיקום אישית, להקניית הכלים הנחוצים לקראת הכשרה מקצועית, לימודים אקדמאיים או השתלבות בשוק העבודה. השירות כולל הכשרות טכנולוגיות, השלמת השכלה, עבודה פרטנית או קבוצתית, סדנאות הכנה לעולם העבודה, התנסויות והכשרות ייעודיות, ליווי אישי לאחר תהליך ההשמה, מעקב ותמיכה.
גוף ייחודי, אשר מטרתו היא חיזוק תהליכי תפקוד עצמאי והשתלבות אנשים עם עיוורון או לקויות ראייה, באמצעות הפצת ידע מקצועי לחברה, לקהילה ולמעגלים המעורבים בחייו של האדם. המרכז מעניק הכשרות ייחודיות עבור מסגרות ובני משפחה, עובדי סמך מקצועיים אשר פועלים מול גיל רך, ילדים ונוער, צוותי ניהול וליווי של מסגרות בקהילה, מעסיקים במגזר העסקי, ארגונים נותני שירות ועוד.
מעסיק כ- 100 אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בסניף קריית חיים, העוסקים בתיקון וחידוש טלפונים, חיווט, עבודות אריזה ועוד. המפעל פועל כמסגרת תעסוקתית מוגנת, וכן פועל במתכונת של מפעל מקדם, המשמש תחנת מעבר והתנסות לקראת השתלבות בשוק העבודה הפתוח.
מוקד שירות ותמיכה חדש של מגדל אור מספק מענה מותאם לאנשים עם עיוורון או לקויות ראייה. התקשרו אלינו לקבלת תמיכה טכנית במחשבים, טלפונים חכמים ועזרים אלקטרונים, וכן לגבי מידע אודות שירותים הניתנים במגדל אור, מרכז לשיקום תפקודי ותעסוקתי.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד