להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מעונות במגדל אור ופעילויות מיוחדות לשעות הפנאי

המעונות במגדל אור:

בסניף קריית חיים קיימים מעונות המיועדים ללינה, שמטרתם להקל על אנשים במהלך תוכנית השיקום. המעונות מונים 12 חדרים, המאכלסים 2 אנשים בכל חדר, ומועדון משותף המיועד לפעילויות בשעות פנאי. הצוות המקצועי של מגדל אור מלווה את השוהים במעונות לאורך כל שעות היום, וכחלק מתוכנית השיקום מכינים יחד עם המדריכים ארוחות ערב משותפות, לומדים תחומים שונים של כישורי חיים, כגון תיקוני בית קלים, קניות וניהול אורח חיים עצמאי.

 

הלינה במעונות ממומנת באמצעות משרד הרווחה, ללא השתתפות של מחלקות הרווחה או האדם עצמו.

 

 

פעילויות פנאי אחר הצהריים

 

פעילויות פנאי בשעות אחה"צ מספקות מענה לתחומים אחרים של שיקום, שאינם באים לידי ביטוי בשעות הבוקר, כאשר המוקד הוא על הכשרות והשלמת השכלה ללנים במעונות מגדל אור.

פעילויות המתקיימות בטבע כוללות תכנים מגוונים ומהנים בהם: טיולים, פעילות חדר כושר, חוג ריצה בשיתוף עם מלווים רואים, חוג רכיבה על אופניים עם מלווים רואים, חתירה בקיאקים, סקי (עם יחידת האלפיניסטים של צה"ל), קארטינג ועוד.

פעילויות המתקיימות במרחב סגור כוללות באולינג, חוגי מלאכת יד, חוג קונדיטוריה שבו לומדים להכין קינוחים ומאפים כחלק מרכישת מיומנויות במטבח, ועוד.

 

 

 
 
 
 
 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד