להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

פעילויות חברתיות והעשרה

לימודי עברית ומחשבים

התוכנית מיועדת למשתקמי המפעל המקדם, ומטרתה לסייע לרכוש מיומנויות של שפה ומחשבים ותוך כך לפתח עצמאות. התוכנית מחולקת לשתי כיתות: כיתת העשרה, המיועדת לשולטים בשפה העברית ברמה בינונית, ומטרתה להעשיר ולהרחיב את הידע בכתיבה, דיבור ואוצר המילים, וכיתת רכישה, המיועדת למי שאינו דובר, מבין או קורא את השפה העברית. התוכניות מתפרשות על פני כ-50 מפגשים בני חצי שעה, שניתנים בשעות הצהריים.

  

יום ספורט

 

השתתפות בימי ספורט שנתיים המוקדשים למפעלים מוגנים בכל רחבי הארץ.

יום הספורט, בשיתוף בית חינוך עיוורים ומכון וינגייט, הוא הזדמנות "לחלץ עצמות", לגוון את הפעילות היומיומית ולפתח מודעות לחשיבותה של פעילות גופנית.

 

 

קבוצת ריקוד

אחת לשבוע מתכנסת קבוצה של נשים עם לקויות שונות לצורך למידת רזי התנועה .תוך כדי התהליך הן לומדות להכיר מחדש את גופן וכישוריהן בהקשר לנכות ומעצימות אחת את רעותה. הקבוצה בהנחיית מדריכת ריקוד מוסמכת.

 

פעילות בחדר כושר

החדר מאובזר ומצויד בציוד ספורט מגוון, ניתן לעשות בו שימוש חופשי או בהדרכה צמודה לאחר שעות העבודה במפעל.

 

פעילות מתנדבים

במפעל פועלים מתנדבים רבים המלווים את מקבלי השירות בתהליך השיקום ומסייעים בתהליך הלמידה בתחומים שונים: חברה ופנאי, שפה, מחשבים, אנגלית ועוד.

 

מיצוי זכויות

 

צוות מגדל אור פועל למיצוי זכויות של משתקמי המפעל מול הביטוח הלאומי, במסגרת החקיקה בחדשה לפיה אנשים בעלי תעודת עיוור יכולים לתבוע גמלת שר"מ.  עבור משתקמים בגיל הפנסיה פועל הצוות למיצוי זכויות הנובעות מגמלת הסיעוד.

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד