להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

תהליך מציאת עבודה

מועמד אשר מעוניין בתוכנית אימון לתעסוקה או השמה נדרש לפנות בשלב הראשון לעובד הסוציאלי בקהילה, אשר ייבחן ביחד אתו את מידת התאמתו למסלול זה. במידה ותתקבל החלטה חיובית ובמידה ויימצא כי מגדל אור היא חברת ההשמה המתאימה ללוות אותו בתהליך זה – תתבצע הפנייה מטעם העובד הסוציאלי והמועמד יוזמן לפגישת היכרות ראשונית במגדל אור.

 

תהליך הליווי הינו גמיש, מותאם למקבל השירות על פי יכולותיו, יעדיו וצרכיו. אין חובה לעבור את כל התהליכים שיפורטו להלן:

 

שלב א' - תהליך הכרות ואבחון – כשבועיים

1. פגישת היכרות ראשונית

על מקבל השירות להצטייד במסמכים הבאים: אינטייק, טופס הועדה/השמה, תוצאות וועדת החלטה, אישור מיצוי זכויות בביטוח הלאומי, סיכום רפואי, פרטי אנשי קשר וכל חומר רלוונטי נוסף.

2. מבדקים

מקבל השירות עובר מבדקים שונים הכוללים: יכולת עבודה בסביבה ממוחשבת, ניידות, עזרי ראייה נדרשים, שפה (עברית אנגלית) וכן התאמת עמדת עבודה ממוחשבת. בהתאם למבדקים נבנית תוכנית ליווי מותאמת.

 

3. הכנה לעולם העבודה

חודשיים ראשונים של הכשרה אינטנסיבית הכוללת: הכוון תעסוקתי, סדנאות קבוצתיות לרכישת מיומנויות רכות, התנסות בעמדות עבודה, שיפור מיומנויות ורכישת כלים בהתאם לתחום עיסוק נבחר, ליווי בחיפוש משרות והכנה לראיונות עבודה ותהליכי מיון.

שלב ב' – השמה

  • עזרה בקביעת ראיונות עבודה.
  • ליווי בתהליכי מיון.
  • ליווי בחתימה על חוזה עבודה.
  • ליווי בתהליכי הכשרה לתפקיד במקום העבודה.
  • איתור וביצוע התאמות נדרשות: טכנולוגיה (סביבת עבודה ממוחשבת), ניידות למקום עבודה, התמצאות במקום העבודה, הכשרות מקצועיות למשרה.
  • סיוע בהשתלבות חברתית בצוות העובדים ובניית יחסים עם המנהל הישיר.
  • הכרות עם נהלי עבודה.

המשך ליווי פרטני לעובד ולמעסיק עד לתקופה של שנה וחצי ובהתמודדות עם שינויים במקום העבודה.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד