להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

הכשרות טכנולוגיות

המרכז הטכנולוגי של מגדל אור מפעיל ארבעה מרכזי מחשב ברחבי הארץ, המצוידים בטכנולוגיה מסייעת חדשנית לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה:

·מרכז המחשבים בקרית חיים.

·מרכז המחשבים בשלוחה בתל אביב, רחוב ההגנה 34, קומה ד'.

·מרכז המחשבים במרש"ל ירושלים, רחוב יפו 216, קומה ב'.

 

מרכז המחשבים על שם קרן קרטן בבאר-שבע, רחוב יד צבי 10

המרכז מסייע לאדם עם לקות הראיה או העיוורון בתכנון עמדת עבודה ממוחשבת והתאמתה, מספק הכשרות מחשבים וכן מבצע מבדקי מחשב במסגרת האבחון להכוון לימודי/תעסוקתי. בהמשך מפנה ומשלב את הפונים בהכשרות מחשבים בהתאם לצרכים.

תכנון והתאמת עמדת עבודה ממוחשבת

התאמת עמדת המחשב מתבצעת בהתאם למצב ראייתו של הפונה ולמידת הידע שלו, תוך מתן דגש ליכולתו של הפונה להפעיל מחשב באופן עצמאי. בסיום התכנון וההתאמה ממליץ המדריך המאבחן על אחת מהאפשרויות :

·הכשרת מחשבים: שימושי מחשב והפעלת הציוד הטכנולוגי המותאם למצב הראייה. משך ההכשרה נקבע בהתאם לידע ולצרכי המאובחן.

·המלצה לסיוע ברכישת עמדת מחשב וציוד טכנולוגי, המותאמים למצב הראייה, עבור לימודים ו/או עבודה, בהתאם לכללים מנחים.

הכשרת מחשבים

השירות מיועד לאנשים עם לקות ראיה או עיוורון, המעוניינים להשתמש במחשב ובציוד טכנולוגי המותאם למצב ראייתם, לצורך לימודים ו/או עבודה. במהלך קורס המחשבים לומדים הקלדה בשיטה עיוורתכלי חיוני לאנשים עם לקות ראיה המאפשר עבודה יעילה יותר במחשב, שימוש במערכת ההפעלה "חלונות", יישומי אופיס, גלישה באינטרנט ושימוש בדוא"ל. בנוסף לומדים ומתרגלים שימוש בתוכנות עזר כגון תוכנת הגדלה, קורא מסך בשילוב ברייל, תוכנות הקראת טקסטים, תוכנות סריקה, שימוש והתנסות בטמ"סים מסוגים שונים נייחים, ניידים, קרוב רחוק.

הקורס מתקיים במסגרת של שתי פגישות שבועיות, 4 שעות לפגישה, למשך של עד 6 חודשים. תוכנית הלימודים של הפונה נקבעת בהתאם לצרכיו וליכולותיו תוך מתן דגש על לימוד מעמיק של ציוד העזר ועל היכולת להפעיל מחשב באופן עצמאי.

 

בקרוב יפתחו קורסים לשימוש בטאבלטים ופלאפונים חכמים. פרטים ימסרו בהמשך.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד