להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

קרן רש"י

נאמנים למורשת הפילנתרופית של קרן רש"י, אנו פועלים על פי חזון בעל שתי פנים: במישור הלאומי אנו מחויבים לחיזוק המערכות המשרתות את השכבות הפגיעות ביותר בחברה הישראלית; ברמת הפרט אנו שואפים לסייע לילדים, נוער ומשפחות שגורלם לא שפר עליהם לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם ולבנות חיים עצמאיים כחברים תורמים בקהילה.

את פעילותנו ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות: תוכניות בתחומי החינוך והרווחה, ומיזמים להקמה או שדרוג של מבנים שנועדו לספק תשתית הולמת, נוחה ונאה להפעלה של תוכניות באיכות גבוהה. ניתן לסווג את התכניות לחמישה תחומי פעילות, אם כי רבות מהן משתייכות ליותר מתחום אחד או מצויות על התפר שבין תחומים שונים.

צמצום פערים בחינוך:

קרן רש"י משקיעה משאבים ניכרים בהשוואת התנאים ההתחלתיים של ילדים ממשפחות מעוטות יכולת או מישובים בהם הרשות סובלת ממחסור במשאבים, כדי שתקופת בית הספר תהווה עבורם קרש קפיצה משמעותי בדרכם להשכלה גבוהה.

עידוד מצויינות וטיפוח מנהיגות:

באזורי הפריפריה טמון פוטנציאל עצום. קרן רש"י משקיעה מאמצים רבים בטיפוח פוטנציאל זה על מנת להצמיח בעלי כישורים מבני המקום שישמשו כמודל לחיקוי, ולאפשר לכל המסוגלים לכך להגיע להישגים הגבוהים ביותר.

מענים לילדים ונוער בסיכון:

קרן רש"י לוקחת חלק במתן מענים טיפוליים באמצעות פנימיות ומסגרות יומיות וקהילתיות עבור חלק מאותם כ-330,000 ילדים ובני נוער בישראל הנמצאים בסיכון בשל התעללות, הזנחה ומצבי מצוקה אחרים.

הרחבת פתרונות עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים:

ישובי הפריפריה סובלים ממחסור בשירותים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים – הפרעות ונכויות פיזיות או נפשיות. קרן רש"י משקיעה בפיתוח והפעלה של מענים אזוריים, בדגש על גילאי 21 ומעלה שהחוסר בשירותים עבורם בולט במיוחד.

תחומי עניין נוספים:

אמנם חינוך ורווחה הינם תחומי העניין העיקריים של הקרן, אך אנו ממשיכים להיות מעורבים בתחומים נוספים המתקשרים לשליחות הכוללת שלה.

 

לקריאה נוספת על קרן רשי" לחץ כאן.

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד