להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

ההסטוריה של מגדל אור

מגדל אור הוקם בשנת 1957, על ידי חברת מגדלור אמריקה-ישראל בע"מ, כמרכז לשיקום עיוורים.

האגודה רשומה בניו יורק ומיוצגת בארץ באמצעות ועד נאמנים. מטרת האגודה היא לסייע למדינת ישראל לניהול פעולות בתחום השיקום, לפי בקשת משרד העבודה והרווחה, ולכסות את ההוצאות של פעולות אלה. הארגון הינו ארגון של נשים מתנדבות שמרביתן נמצאות מעל לגיל הפרישה. הן מאורגנות ב-17 סניפים ועוסקות בפעילות התרמה. כל הכנסותיה של האגודה מיועדות למגדל אור. נשיאת הארגון היא הגב' אניד דאנק, וקדמה לה משפחת כהן.

 

עד לשנת 1967 היתה חברת מגדלור אמריקה האפוטרופוס הבלעדי של המקום, לאחר מכן גם משרד העבודה והרווחה.

בשנת 1987 נענתה הנהלת האגודה בחיוב לבקשת המנהל הכללי של משרד העבודה והרווחה להרחיב את פעילותה ולהתאחד עם מרכז השיקום של משרד העבודה והרווחה לשעבר, ששכן בבניין רעוע ברחוב חורי 20 בחיפה, ולבנות במגדל אור סדנאות נוספות למטרה זו.

 

המרכז, שהעניק שירותי שיקום והדרכה למעלה מ-50 שנה, נקלע לחובות ולגירעונות כבדים בשנת 2010, אשר בגינם פורק באמצעות כונס נכסים.

 

בשנת 2011 הועברה פעילות העמותה לניהולה של קרן רש"י באמצעות עמותת יעדים לצפון, אחרי גיבוש הסדר עם הקרן בהמשך לבקשת משרד הרווחה. ההסכם שאושר על ידי בית המשפט כיסה את חובות העבר של המרכז, ואפשר את המשך הפעילות השוטפת.

 

 

 
 
 

 
 
 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד