להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

המפעל המוגן

המפעל מספק תעסוקה לכ- 100 מקבלי שירות בקרית חיים, כ-80% מהם בעלי תעודת עיוור והיתר עם לקויות אחרות. חלק מהכנסות המפעל ממומנות ע"י אגף השיקום במשרד הרווחה וחלק ממומן באמצעות פעילות עסקית עם לקוחות במגזר הפרטי. המפעל מתפקד כעסק לכל דבר ועניין ומקבלי השירות מקבלים תשלום על פי כישוריהם והספק עבודתם.

חזון המפעל הוא ליצור מסגרת תעסוקתית וחברתית, אשר תספק לכל מקבל שירות את הכלים הדרושים לו כדי להיות אדם עצמאי ובעל ערך עצמי גבוה, ותאפשר לו למצות את היכולות הטמונות בו, הן במסגרת העבודה והן בחייו האישיים. המפעל המקדם רותם לעזרתו את כל השירותים, המחלקות ואנשי המקצוע של מגדל אור במטרה ליישם חזון זה. תהליכי הניהול והתרבות הארגונית במפעל המקדם מקבילים במידת האפשר למפעלים הפועלים במגזר העסקי (כגון פיתוח תהליכי ISO) על מנת לשמש תחנת מעבר ולסייע בשילוב בהמשך בשוק החופשי.

הערכים שעל פיהם פועל המפעל הם: מוסר עבודה, הרגשת שייכות, כיבוד הזולת ויצירת אמון בין המשתקמים, רצון להצלחה ושאיפה למצוינות, מאמץ מתמיד לשיפור ולמידה, חדשנות ויצירתיות.

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד