להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

המחלות הבאות עשויות לגרום לירידה בראייה

אתם מתקשים בקריאה או בזיהוי פנים?

הדברים נראים מטושטשים או מסנוורים יותר מאשר בעבר?

האם הייתם אצל רופא עיניים והוא הציע לכם להשתמש שעזרי ראייה?

 

אנחנו יכולים לעזור!

 

למומחים שלנו יש אפשרות סיוע בהתאמת עזרי ראייה, בהשאלת עזרים להתנסות בבית ובמתן סיוע במיצוי זכויות.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר באמצעות המכון לשיקום ראייה ירודה.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

לרשותכם מידע אודות מחלות העיניים הנפוצות. המידע ניתן באדיבות רונן סנדרוביץ', אופטומטריסט לשיקום ראייה ירודה במגדל אור, אופטיקאי ואופטומטריסט מורשה. בוגר המכללה הרשמית לאופטומטריה בישראל.
מנהל יחידת האופטומטריה בבית חולים איכילוב.

 

כיצד פועלת העין?

העין פועלת כמו מצלמה. בקדמתה עדשה ובחלקה האחורי פילם. האור מהווה גירוי פיסי המגיע אל העין, עובר דרך העדשה ומתמקד את מרכז הרשתית, חלקה האחורי של העין. ברשתית מתרחשים תהליכים ההופכים את הגירוי הפיסי של האור, לגירוי כימי הממשיך בדרכו מהרשתית, דרך העצב האופטי אל המוח.

 

מהי לקות ראייה?

לקות ראיה מתקיימת כאשר מוקד קרני האור המגיעים אל העין, לא נמצא בדיוק במקום בו נמצא מרכז הרשתית. המוקד יכול להיות לפני הרשתית ואז נקרא: קוצר ראיה או אחרי הרשתית ואז נקרא: רוחק ראיה.

 

חדות ראיה תקינה:

חדות ראיה היא זאת שנמדדת אצל מרבית האוכלוסייה שאינה סובלת מלקות ראייה. חדות ראיה תקינה מסומנת בשבר 6/6. כלומר חדות ראייה הנמדדת בחדר הבדיקה במרחק 6 מטר, בה הנבדק מזהה מספר או אות קטנה ביותר. חדות הראייה מבוססת על הידע כי ברשתית קיימים קולטני אור ולפיכך חדות הראיה מודדת יכולת רזולוציה בין שני נקודות.

 

לקויות ראיה נפוצות אצל ילדים:

הלקויים והמחלות אצל ילדים נפוצים כמו ביתר קבוצות גילאי האוכלוסייה. מציאת לקוי אצל צעירים יכולה למנוע חלק מבעיות הראיה בהמשך. בראשן עין עצלה אשר ניתנת לשיפור אם הגילוי מתבצע עד גיל 13.עין עצלה יכולה להגרם מלקות ראיה או כתוצאה של פזילה.

 

 

 


  1. לעמוד הבא

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד