להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

שיקום ראייה ירודה

המכון לשיקום ראייה ירודה נותן שירותים לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון, שלא ניתן לשפר את ראייתם באמצעות משקפיים ו/או עדשות מגע רגילים. שירותי המכון ניתנים ע“י אופטומטריסטים מומחים בראייה ירודה, מאמן עזרי ראייה ועובד סוציאלי.

עבודת המכון משלבת היבטים שונים הקשורים לשיפור איכות החיים והשיקום של הלקוח: בעת הצורך ניתנת לו ו/או למשפחתו תמיכה רגשית אישית וקבוצתית. המכון מספק ייעוץ ומידע על שירותים הניתנים בקהילה ומתווך בין הלקוח לבין גופים המסייעים במימוש זכויות, כגון הדרכה בקבלת תעודת עיוור וערעור על דחיית בקשה מול הרשויות, סיוע הקרן לרווחת ניצולי שואה, חיבור לעמותות ועוד.

 הטיפול במכון כולל:

 אינטייק פגישת היכרות ראשונית לקבלת תמונה מקיפה על השלכות מגבלת הראייה על כלל תחומי החיים.

 

אבחון והערכה אופטיים.

 

התאמת מכשירים ועזרים לשיפור הראייה.

 

אימון ותרגול שימוש בעזרים.

 

השאלת עזרים לתרגול ולשימוש בבית הלקוח (משך ההשאלה תלוי בצרכי המשאיל, בזמינות המוצרים וברשימת ההמתנה).

 

תמיכה אישית וקבוצתית לאדם ולמשפחתו, בכל הקשור בסיוע בהתמודדות עם המגבלה. הטיפול ניתן בקבוצות ו/או באופן פרטני, לאנשים מכל המגזרים, באמצעות מטפלים מנוסים, ובטכניקות שונות, כגון: פסיכותרפיה בשיטה קוגניטיבית-התנהגותית, טיפול במוסיקה וטיפול בתנועה. 

 

מתן יעוץ ומידע על שירותים רלוונטיים בקהילה, כמו דרכי הפנייה לשירותי שיקום ועוד.

 

 

 

למגדל אור שני מכונים לשיקום ראייה ירודה:

 

1. המכון בקריית חיים (חיפה), ובו ניתן שירות ניתן למטופלים בכל הגילאים (למעט ילדים 0-4). ניתן לקבל שירות זה גם בתחנות שירות מאזור חדרה וצפונה.

 

2.  המכון בבאר שבע, ובו ניתן שירות ניתן למטופלים בכל הגילאים (למעט ילדים 0-4). ניתן לקבל שירות זה גם בתחנות שירות באזור הדרום.


 

בנוסף מפעיל המכון ניידת מיוחדת, המבצעת בדיקות עיניים במרכזי יום, מסגרות דיור מוגן, מרכזי שירות לעיוורים ועוד. בדיקות אלה מתבצעות במקום, בתיאום מראש עם הצוות המטפל.

 

 

אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון או בני משפחותיהם המעוניינים לקבל טיפול, מוזמנים ליצור קשר לקביעת תור בדרכים הבאות:

 

בטלפון:  077-7721300

 

או במייל: lowvision@migdalor.org.il

 

שעות הפעילות: 08:00- 16:30.

 

 

כתובת המכון:

 

 

בקריית חיים, חיפה: רחוב אברהם דנינו 4.

 

בבאר שבע: בנין "טרם", רחוב נורדאו 1. 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד