להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מגדל אור - עמוד הבית

תכנית מתנדבים-מקריאים

 אנשים עם עיוורון ולקות ראייה יכולים ושולטים באמצעים שונים של טכנולוגיה המסייעת, כמו תוכנות הגדלה והקראה במחשבים, שימוש בטלפונים חכמים ועוד. אולם הטכנולוגיה לבדה לא תמיד מאפשרת פתרון מיטבי; כתוצאה מכך, יתכן כי אדם עם עיוורון או לקות ראייה בעל כישורים ויכולות המתאימים לתפקיד אותו הוא ממלא - לא יוכל להתנהל ביעילות הנדרשת. במקרים אלו, ימנעו מעסיקים בשוק העבודה מלצרף לשורותיהם אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון.

 

תכנית המתנדבים-המקריאים של מגדל אור תאפשר לאנשים עובדים עם עיוורון להיעזר במתנדב -מקריא, במקרים שבהם הטכנולוגיה המסייעת איננה מספקת פתרון מלא, וכך להגביר את יעילות העבודה. התכנית תחבר בין מקבל שירות אחד למספר מתנדבים, אשר יתנדבו בימים ובשעות קבועים.

האינטרנט מאפשר לתחום ההתנדבות להיות נגיש יותר, והשימוש בטכנולוגיה מנתק את התלות במיקום הגיאוגרפי או בנוכחות הפיזית של שני הצדדים. במסגרת התוכנית תתאפשר נגישות וזמינות גם מרחוק, לכל מי שאין באפשרותו להגיע או מעדיף התנדבות מהבית באמצעות שימוש בטכנולוגיה כמו סקייפ, פייס-טיים, משלוח מייל או הקראה טלפונית.

התוכנית תאפשר הנגשה של תכנים, שהטכנולוגיות הקיימות אינן מאפשרות גישה זמינה ונוחה אליהם, ותגביר את הנכונות של מעסיקים להעסיק אנשים עם עיוורון ולקות ראייה.

 

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפרויקט חשוב זה!

ההתנדבות כוללת הקראת חומרים באמצעות הטלפון הנייד, מפגש אישי או באמצעות טכנולוגיות מחשב.

ההתנדבות הינה גמישה ותלויה בצרכי הפונה למשך כשעתיים בשבוע, באזור הצפון והמרכז.

 

למבקשים להצטרף לתכנית כמתנדבים או אלו הזקוקים להקראה -  אנא צרו קשר עם טלי, מנהלת תחום ההתנדבות: talihef@migdalor.org.il ,  077-7721417

 

חדשות

עצור
דרושים מתנדבים
למגוון תחומים ופעילויות, חפשו התנדבות שמתאימה לכם ולזמן הפנוי שלכם!
שינויים במתחם מגדל אור בקריית חיים
בחודשים הקרובים יתקיימו עבודות בינוי במתחם מגדל אור בקריית חיים. אנו מתנצלים על אי הנעימות ומקווים לסיום מהיר של העבודות.
ניוזלטר - בית
תרומות - בית
התנדבות

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד