להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מגדל אור - עמוד הבית

מידע והכשרות לעסקים ומעסיקים

לתקנות נגישות לשירות, אשר נכנסו לתוקפן במהלך 2013 , ישנה משמעות רבה עבור האדם המתמודד עם מגבלה , אך גם עבור ארגונים שונים במגזר העסקי. 

בכתבה הבאה תוכלו למצוא מידע על העסקתם אנשים עם עיוורון בארגונכם, או על הדרכות והכשרות מקצועיות שיסייעו לכם לתת שירות איכותי ונגיש לאנשים עם עיוורון או לקויות ראייה.

 

 

אתם בעלי עסק? רוצים להנגיש את העסק שלכם לאנשים עם לקויות ראייה או עיוורון?

חיזוק והפיכת הסביבה הארגונית לשוויונית, וכזו הרואה את צרכיו הייחודים של האדם המתמודד עם מגבלה, הינו תהליך בעל משמעות ארגונית וחברתית רחבה. נגישות היא לא רק פיסית. זוהי דרך חיים, בה יכול לצעוד גם הארגון והעובדים, תוך שהוא מחזק את התנהלותו המקצועית והבין-אישית .

הכשרה מקצועית של דרגי הארגון השונים עוזרת לגבש נקודת מבט שוויונית ודרכים להעניק שירות מכבד לאדם עם העיוורון או לקות הראייה. ההכשרות כוללות יחידות רקע והכרות עם צרכיה הייחודיים של אוכלוסיית האנשים עם העיוורון או לקויות הראייה וכן יחידות התנסות ייחודיות, אשר מועברות ע"י אנשים עם עיוורון או לקות ראיה בשיתוף מנחים מקצועיים מטעם מרכז ההכשרות. 

 עוד על הכשרות מקצועיות לארגונים קראו כאן

 

אתם בעלי עסק? רוצים להעסיק אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון?

יש להניח כי בעלי עסקים חושבים, שלא ניתן להעסיק אדם עם לקות ראייה או עיוורון. אנחנו במגדל אור נשמח להראות לכם כי אכן אפשר לעשות זאת! שילובו של אדם עם עיוורון בעבודה מהווה את גולת הכותרת של תהליך השיקום שלו. השילוב מסיים פרק של לימודים, שיקום תפקודי והכנה לעולם העבודה, ופותח פרק חדש של התנהלות עצמאית בעולם אחר - עולם של תחרות, עולם של התמודדות, העולם האמתי.

יחידת ההשמה של מגדל אור מסייעת למעסיקים המעוניינים להעסיק אנשים עם עיוורון או לקויות ראייה, בתחומים שונים ומגוונים, ומסייעת בתהליך הקליטה והליווי עד לתקופה של שנה וחצי.

 

עוד מידע על אפשרויות תעסוקה וקליטת עובדים אפשר לקרוא כאן.

 

 

חדשות

עצור
דרושים מתנדבים
למגוון תחומים ופעילויות, חפשו התנדבות שמתאימה לכם ולזמן הפנוי שלכם!
שינויים במתחם מגדל אור בקריית חיים
בחודשים הקרובים יתקיימו עבודות בינוי במתחם מגדל אור בקריית חיים. אנו מתנצלים על אי הנעימות ומקווים לסיום מהיר של העבודות.
ניוזלטר - בית
תרומות - בית
התנדבות

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד