להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

תכניות יחודיות לצעירים

 

תכנית "דירות-מכינה לחיים עצמאיים"

עבור אנשים עם לקות ראיה או עיוורון - יוצאת לדרך!

 

שירות חדש במימון השירות לעיוור במשרד הרווחה, שמטרתו הפעלת שירות מכינה לחיים, לצעירים המעוניינים במכינה של שנה לפני מעבר למגורים עצמאיים. הדירה מיועדת למגזר החילוני ותפעל בכל שעות היממה ובכל ימות השנה, ובמסגרתה יופעלו תכניות שיקום אישיות, שיכשירו במשך שנה את הצעירים לחיים עצמאיים בקהילה.

הפעלת מסגרת של דירות מכינה לחיים עצמאיים מהווה המשך הרצף השיקומי הקיים במגדל אור, שמטרתו לסייע לאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון לשפר את התפקוד העצמאי שלהם ולהשתלב בשוק העבודה.

 

למי מתאימה התכנית?  

על פי הגדרות המכרז התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בגילאי 18-25 עם לקות ראיה או עיוורון, מהמגזר היהודי-חילוני. הצעירים פעילים במשך היום במסגרות שונות כמו שירות לאומי/ צבא/ לימודים/ עבודה בשוק הפתוח. התכנית היא ארצית, ולכן צעירים מכל רחבי הארץ יכולים לקחת חלק בתכנית. 

 

מה כוללת התכנית?

·        הערכת צרכים, יכולות ומיומנויות ביצוע.

·        שילוב הצעירים בתכניות בשעות הבוקר כמו לימודים, עבודה, שירות לאומי/אזרחי או התנדבות לצה"ל.

·    טיפול פרטני וקבוצתי בתחומים כמו עיבוד המגבלה, זוגיות ומיניות, מיומנויות חברתיות, קשר עם המשפחה.

·     הדרכה לרכישת מיומנויות לתפקוד עצמאי – התמצאות וניידות בבית או בסביבה, טיפול עצמי, תחזוקת בית, תקשורת, מחשבים, הכנה לשעת חירום.

·        צריכת פנאי – ספורט, ים, באולינג, סרטים, טיולים.

 

התנאים בדירה

הדירה ממוקמת ברחוב הנוטר בקריית חיים (חיפה). זוהי דירה בת 3 מפלסים הכוללת גינה קטנה בתוך בניין מגורים ברחוב שקט, הממוקם בסמוך לתחבורה ציבורית ורכבת, מרכזים קהילתיים ומרכזי קניות ובילוי. בדירה חמישה חדרי שינה המיועדים למקסימום 6 אנשים, 3 חדרי שירותים, 2 מקלחות, מזגן בכל חדר ובחלל המשותף, וריהוט כולל חדש ומזמין. בחלל המשותף של הדירה ישנו מחשב מונגש עם כל העזרים הטכנולוגיים, משחקים מונגשים, טלוויזיה גדולה המתאימה לאנשים עם לקות ראייה, מטבח מאובזר ובו עזרים להנגשת התנהלות עצמאית.

התכנית מלווה על ידי צוות המקצועי של מגדל אור: עובד סוציאלי, מדריך חברתי, מורה שיקומית, אופטומטריסט מומחה לראייה ירודה, מומחה טכנולוגיה מסייעת, מורים להשלמת השכלה, מרכזי קידום תעסוקה, ופסיכולוג תעסוקתי. הצוות מלווה את הצעירים בשעות אחה"צ והערב, בשלבים הראשונים ישנו ליווי גם בשעות הבוקר. בסופי שבוע הדירה אינה מלווה ע"י הצוות אך היא עומדת לרשות הצעירים. 

 

בקרוב - דירת הכשרה חדשה באזור ירושלים. פרטים בהמשך.

 

עוד פרטים?

shiri@migdalor.org.il , 077-7721309

 

 

 

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד