להתאמת האתר לקורא מסך הפעילו את כפתור "הדגשת ניווט מקלדת והתאמה לקורא מסך" שבסרגל רכיבי נגישות

מגדל אור - עמוד הבית

סניף חדש של מגדל אור בבאר שבע

החל מינואר 2017, ניתן יהיה לקבל לראשונה שירותי שיקום תפקודי ותעסוקתי לאנשים עם עיוורון או לקויות ראייה המתגוררים באזור הדרום, באמצעות מרכז "מגדל אור" החדש בבאר-שבע. 

השירותים הניתנים במרכז:

1.      מכון לשיקום ראייה ירודה  

מעניק שירותים לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון בכל הגילאים, שלא ניתן לשפר את ראייתם באמצעות משקפיים ו/או עדשות מגע רגילים. השירות ניתן ע“י אופטומטריסטים מומחים בראייה ירודה, מאמן עזרי ראייה ועובד סוציאלי. הטיפול במכון כולל:

·        אינטייק– פגישת היכרות ראשונית לקבלת תמונה מקיפה על השלכות מגבלת הראייה על כלל תחומי החיים 

·        אבחון והערכה אופטיים

·        התאמת מכשירים ועזרים לשיפור הראייה 

·        אימון ותרגול שימוש בעזרים

·        השאלת עזרים לתרגול ולשימוש בבית

·        תמיכה אישית וקבוצתית לאדם ולמשפחתו, בכל הקשור בסיוע בהתמודדות עם המגבלה. הטיפול ניתן בקבוצות ו/או באופן פרטני, לאנשים מכל המגזרים, באמצעות מטפלים מנוסים, ובטכניקות שונות, כגון: פסיכותרפיה בשיטה קוגניטיבית-התנהגותית, טיפול במוסיקה וטיפול בתנועה

·        מתן יעוץ ומידע על שירותים רלוונטיים בקהילה, כמו דרכי הפנייה לשירותי שיקום ועוד.

 

השירות ניתן ללא תשלום , במימון מלא של השירות לעיוור במשרד הרווחה.

לקביעת תורים אנא פנו בטלפון: 0777721300  או במייל:  lowvision@migdalor.org.il

 

 2.      הכשרות טכנולוגיות:

 

·        לימודי מחשב לצרכי עבודה או לימודים

השירות מיועד לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון, המעוניינים להשתמש במחשב ובציוד טכנולוגי באופן עצמאי, המותאם למצב ראייתם לצורך לימודים ו/או עבודה. מגדל אור מפעיל קורסי הכשרה בכיתת המחשבים, המצוידת בכל העזרים הטכנולוגיים החדשים ביותר המותאמים לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. הלימודים כוללים הקלדה בשיטה עיוורת, שימוש במערכת ההפעלה "חלונות", יישומי אופיס, גלישה באינטרנט ודוא"ל, וכן תוכנות עזר כגון תוכנת הגדלה, קורא מסך בשילוב ברייל, תוכנות סריקה וטלוויזיות במעגל סגור מסוגים שונים.

לפרטים נוספים: 077-7721313, taasuka@migdalor.org.il

 

·        שימוש במחשב ובטלפונים חכמים לצרכי פנאי

שירות זה זמין עבור אלו המעוניינים להפעיל מחשב ולשלוט בשימוש בטלפונים חכמים ובאפליקציות ייעודיות לחיי היומיום, לצרכי פנאי בלבד.   

לפרטים נוספים:  077-7721400 , mador@migdalor.org.il

 

3.      אימון לתעסוקה וליווי למציאת עבודה

צוות ההשמה של מגדל אור מתמחה בבניית תכנית מותאמת לאדם במטרה למצוא עבודה ולפתח קריירה,  כולל התנסויות והכשרות ייעודיות בדגש על שימוש בעזרי טכנולוגיה מסייעת. השירות כולל ליווי אישי, מעקב ותמיכה, הן למקבל השירות והן למעסיק.

תהליך הליווי הינו גמיש ומותאם למקבל השירות על פי יכולותיו, יעדיו וצרכיו.  התהליך כולל מבדקים מותאמים, תרגול והכנה לעולם העבודה באמצעות סדנאות קבוצתיות או מפגשים פרטניים וכן ליווי פרטני למציאת עבודה וליווי במהלך העבודה, לעובד ולמעסיק, עד לתקופה של שנתיים

לפרטים נוספים: 077-7721313,  taasuka@migdalor.org.il

 

 

כתובת המרכז החדש:

רחוב נורדאו 1, בניין "טרם", באר שבע.

חדשות

עצור
דרושים מתנדבים
למגוון תחומים ופעילויות, חפשו התנדבות שמתאימה לכם ולזמן הפנוי שלכם!
שינויים במתחם מגדל אור בקריית חיים
בחודשים הקרובים יתקיימו עבודות בינוי במתחם מגדל אור בקריית חיים. אנו מתנצלים על אי הנעימות ומקווים לסיום מהיר של העבודות.
ניוזלטר - בית
תרומות - בית
התנדבות

אודות מגדל אור

מגדל אור הוא מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, והוא משמש, בית היתר, כזכיין של המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מגדל אור הוקם בשנת 1954 ומשנת 2011 מופעל באמצעות עמותת "יעדים לצפון", מיסודה של קרן רש"י.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עקבו אחרינו גם ב-
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד